Jak podnieść własną samoocenę?

Moim problemem jest moja całkowita beznadziejność. Do niczego się nie nadaje. nie ogarniam spraw domowych (budżetu, obiadów dla dzieci,męża), nie ogarniam pracy, robię błędy, nie mam ochoty pogłębiać wiedzy, jest mi wszystko jedno, nie radzę sobie z wychowaniem dzieci, mają beznadzieją matkę. Do tego zupełnie nie akceptuje siebie, swojego wyglądu, jestem gruba, brzydka. Nie znoszę jeździć autobusami, nie chcę narażać ludzi na mój widok. Jestem beznadziejna bo nie umiem tego zmienić. Co robić?

Dzień dobry. Opisuje Pani siebie w bardzo surowy sposób. Z całą pewnością obraz ten Tworzy Pani filtrując przez nastawienie jakie ma Pani wobec siebie i bardzo możliwe, że jest on daleki od prawdy. Każdy z nas popełnia błędy i mógłby wiele w sobie zmienić, udoskonalić, Pani również. Nie każdy jednak musi zrobić to sam, bo czasem nasze schematy funkcjonowania nam to bardzo utrudniają. Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Warto zainwestować czas i wysiłek w to, by odzyskać równowagę i chęć do życia. Proszę dać szansę sobie i bliskim na poczucie harmonii. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Przez internet trudno jest postawić diagnozę, dlatego pisanie tutaj nie zastąpi wizyty osobistej u psychiatry lub psychoterapeuty. Z pani wypowiedzi wynika, że u podstaw obniżonej samooceny leżą negatywne przekonania na własny temat. Proszę rozważyć pracę nad tymi przekonaniami w ramach psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Witam Panią
Pani obniżony nastrój oraz związane z tym poczucie
frustracji i dyskomfortu prawdopodobnie wynikają
z niskiej samooceny, braku wiary we własne możliwości
i być może przykrych doświadczeń z przeszłości.
Nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka
i brak wiary w swoje możliwości negatywnie
wpływają na wszystkie obszary Pani
funkcjonowania i sprawiają, że nie potrafi Pani
cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia,
tworzy Pani w umyśle wypaczony obraz samej siebie,
co pogłębia jedynie niską samoocenę i poczucie przygnębienia.
Możliwe, że cierpi Pani również na depresję,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
podczas której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani życie nabierze sensu i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl