Jak podwyższyć puls?

Czy niski puls jest groźny dla zdrowia? Jak podwyższyć puls? znam osobę, z wadą serca po wymianie zastawki. ma bardzo niski puls.(poniżej 50) Ostatnio jak była u kardiologa powiedział, że wszystko jest ok. Ostatnio osoba ta zemdlała wchodząc do pomieszczenia gdzie brzydko pachniało. ogólnie zaduch. Czytałam, że to mogą być omdlenia tzw. odruchowe czy jest powód do obaw?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli wystąpiło omdlenie proponuję udać się do lekarza kardiologa. Być może konieczne będzie wykonanie badania 24- godzinnego monitorowania ekg metodą Holtera. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.