Jak pogodzić rodzinę przed świętami?

Dzień dobry, mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić :( Mieszkam z chłopakiem, jesteśmy ze sobą od kilku lat. Jego rodzina mnie nie akceptuje (jestem też winna tej sytuacji). Zbliżają się Święta, które chłopak chcę spędzić z rodziną, ja niestety kolejną Wigilię będę spędzała samotnie - nie mam rodziny. Chciałabym z nim pójść do jego rodziny, ale wiem, że oni nie będą chcieli. Jest mi przykro, że kolejne święta dzielone, z czego Wigilia spędzona samotnie :( Jak się z tym uporać?

Witaj! Napisałaś.że rodzina chłopaka nie akceptuje cię i .że ty też masz w tym swój udział.Może jest tak.że gdybyś przyjrzała się" swojemu udziałowi" i coś z tym zrobiła .to rodxina zaakceptowała by ciebie.wg mnie nie ma problemu .którego nie można rozwiązać.pozdrawiam Mariola Ciesielska

Zrób pierwszy krok, prozmawiaj z chłopakiem, przedstaw mu swoją postawę i oczekiwania, potem wspólnie ustalcie, co można zrobić, by skłonić rodziców do zmiany postawy wobec Ciebie.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt:)

Dzień dobry. Czas Świąt to taki moment, w którym chcemy być z bliskimi. Dla Pani osobą najbliższą jest Pani chłopak. Chciałaby Pani spędzić czas z nim i z jego rodziną. Boże Narodzenie to Święta, podczas których przepraszamy innych za nasze błędy. Może jeszcze nie jest za późno, żeby o tym pomyśleć? Jeżeli natomiast nie przyniesie to efektu, może warto poprosić partnera, żeby te święta dla odmiany spędził z Panią? W Wigilię nikt nie powinien być sam. Jest jeszcze miesiąc, żeby porozmawiać i rozwiązać zaległe sprawy. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.