Jak pogodzić się z przeszłością chłopaka?

Kocham mojego chłopaka bardzo,ale jego przeszłość mnie męczy-miał przygody na jedną noc,seks w trójkącie(mówi że to była ciekawość i nie chce więcej),ale wygadał się że kiedyś zaliczył wizytę w agencji.To mnie dobiło.Mówi że raz poszedł,z ciekawości,nie uprawiał seksu,ale Domysły nie dają mi spokoju.to dla mnie zle.Badania zrobi dla mnie,kochamy się i poza tym jest dobrze,ale nie mogę tego udźwignąć.Chciałam odejść ale kocham go.Może powinien powiedzieć mi co tam zrobił bo nie daję rady?

Witam,
W związku ważna jest szczerość. Chłopak ją okazał, opowiedział Pani o swoich doświadczeniach. Z Pani opisu wygląda na to, że wiele z nich było kierowane ciekawością, niektórych może nawet nie chce wspominać. Nie napisała Pani, ale jeśli to wszystko miało miejsce przed Waszym związkiem, a będąc razem nie dochodzi do takich incydentów, to warto byłoby się przyjrzeć temu dlaczego Pani tak intensywnie wraca do przeszłości. Jeśli chłopak kocha Panią tu i teraz to znaczy, że jest Pani najważniejsza, może dzięki Pani dojrzał do tego, by pełnić role partnera.
Warto skoncentrować się na teraźniejszości, przeszłość Pani nic nie przyniesie, nie zmieni jej Pani, a tylko będzie Pani krzywdzić siebie i Partnera, który nie będzie rozumiał dlaczego Pani wyciąga zamknięte już sprawy. To że on Pani powie "tak na prawdę" co robił w tej agencji niczego tak na prawdę nie zmieni. Może było coś więcej, może nie, ale to z Panią jest i Panią kocha teraz, tu i teraz.
Jeśli będzie Pani odczuwała dyskomfort związany z przeszłością Partnera może warto zasięgnąć porady psychologa lub psychoterapeuty, po to, by uporzadkować swoje emocje z tym, co było.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry. Bardzo dobrze, że chłopak zrobi badania, to ważne, szczególnie jeśli mamy lub mieliśmy w przeszłości więcej partnerów. Wizyta w agencji może być dość niebezpiecznym dla naszego zdrowia zachowaniem. A badania są nie tylko dla pani poczucia bezpieczeństwa, ale też dla niego, aby wiedział, że jest zdrowy lub zaczął się leczyć, jeśli jest inaczej. Druga sprawa, to pani kłopot z zaakceptowaniem, że pani partner ma przeszłość (w tym także seksualną). Proszę zastanowić się, co pani przeszkadza najbardziej i z jakiego powodu. W tej sprawie może przydać się kontakt z terapeutą, aby znaleźć te powody, jeśli nie uda się pani poradzić z tym sobie samej. Pozdrawiam