Jak pogodzić się z przeszłością partnerki?

poznalem kobiete ktora nie jest dziewica gdy zaczalem sie z nia spotykac ja bylem prawiczkiem meczy mnie mysl ze ona doswiadczyla tego aktu z innym mezczyzna nie moge sobie dac z tym rady i nie moge sie z tym pogodzic jest nam bardzo dobrze ale i tak przez moja glowe co jakis czas przechodza te mysli czuje w sobie bezsilnosc choc wiem ze ona mnie wczesniej nie znala ciezko jest mi sie pogodzic z przeszloscia swojej partnerki ciezko to opisac prosze o rade gdzie szukac pomocy

Dzień dobry!

Wspomina Pan, że Wasza relacja jest ogólnie udana. Nie opowiada Pan o innych istotnych problemach czy nieporozumieniach. To dobry znak, a i duża motywacja, aby mądrze poradzić sobie ze swoją zazdrością i zadbać o dalszy dobry rozwój związku. Niestety (albo na szczęście) nie mamy wpływu na przeszłość, nie możemy jej zmieniać. Tym bardziej w związku, daremne jest odnoszenie się do przeszłości partnera, wyborów które podejmował, zanim zostaliśmy parą. Oczywiście ma Pan prawo wyboru i swojej decyzji, np. "Związek z kobietą, która nie jest dziewicą kosztuje mnie zbyt wiele, nie jestem w stanie się z tym pogodzić, zaakceptować. Wolę się z nią rozstać i stworzyć związek z dziewicą. Takimi zasadami kieruję się w życiu". Oznaczałoby to utratę obecnej relacji, ma Pan jednak prawo do takiej decyzji. Być może warto jednak skierować się ku "Przeszłości nie zmienię. Jest nam ze sobą dobrze i chcę się z tego cieszyć". Z pewnością podczas psychoterapii można by zastanowić się również np. skąd Pana obawy i zazdrość? Na ile wynikają one z obniżonej samooceny, poczucia własnej wartości, niepewności w związku? Dlaczego i w jaki sposób (może nieświadomie) ocenia Pan partnerkę na podstawie jej życia seksualnego? Dlaczego czuje Pan, że byłoby ważne, lepsze, aby partnerka była dziewicą? Co by Pan na tym zyskał? Jakie są Pana opinie i przeżycia związane z seksem? Czym jest dla Pana seks, jaką gra rolę w życiu, a jaką w związku?

Pozdrawiam!