Jak pogodzić się z przeszłością seksualną partnerki?

Problem polega na akceptacji przeszłości mojej dziewczyny. Mianowicie przede mną miała chłopaka z którym przeżyła swój pierwszy raz, ja przeżyłem to z nią. Nie daje mi to spokoju, że ona ma to za sobą ale nie ze mną. Często sobie ich wyobrażam. Te myśli są natrętne, powtarzają się coraz częściej i są coraz bardziej intensywne. Mówi że mnie kocha. Jednak mówi też, że tego nie żałuje, ponieważ dzięki temu może być dla mnie lepsza. Kocham ją i nie chcę z się z nią rozstać. Proszę o pomoc

Przeszłości zmienić się nia da, ale to, co może Pan zrobic, to przyjrzeć się, dlaczego to Pana tak porusza? Byc może porównuje się Pan? Obawia niepowodzenia? Czy "przegrania" rywalizacji? Być może problem leży w samoocenie czy poczuciu wartości? Byc może są inne powody- zachęcam do spotkania z psychologiem, który pomoże zrozumieć rzeczywiste przyczyny natretnych myśli, a także przepracować je i poradzić sobie z objawem.

Witam. Jeśli nie chce Pan zniszczyć tego związku swoją zazdrością, musi Pan zapomnieć o przeszłości partnerki, takie zadręczanie się i wyobrażanie sobie do niczego dobrego nie doprowadzi. Często zdarza się to u osób, które mają obniżone poczucie własnej wartości - świadomość tego, że partnerka miała "kogoś" budzi lęk, że poprzednik był lepszy. Jednak zwykle nie ma powodu do obaw, jeśli dziewczyna Pana kocha to z pewnością nie porównuje Pana z poprzednikiem, bo i po co. Gdyby się okazało, że nie jest Pan w stanie poradzić sobie z przeszłością partnerki, proszę pomyśleć o wizycie u psychologa.

To nie z przeszłośćcią partnerki musi się pan pogodzic, a ze swoimi kompleksami. Czego się pan boi? Jakie ma oczekiwania? Jakie kompleksy? Jak chciałby być postrzegany? Odpowiedzi na te pytania myślę,że pomogą w oswojeniu się z sytuacją. Przypuszczam,że podświadomie porównuje się pan do wyimagiowanego obrazu byłęgo partnera dziewczyny przez co traci pan pewność siebie i zaniża samoocenę. Należy tego zaprzestać i stawiać sobie własne cele na wspólną przyszłość, bez porówanań do innych. Jeżeli ma pan problem z samodzielną analizą i zmianą, polecam spotkanie z psychologiem,który z pewnosćią pomoże. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Nie da się zmienić przeszłości partnera. Można ją jedynie zaakceptować. To, jak wyglądał poprzedni związek Pana partnerki wzbudza w Panu negatywne odczucia i niepokój. Doświadcza Pan rozczarowania, jednakże warto byłoby nad tym popracować, aby w pełni zaakceptować to, jak wyglądało życie Pana dziewczyny, kiedy jeszcze się nie znaliście. Związek emocjonalny wymaga pracy, wspólnego zrozumienia i bliskości. Proponowałabym zgłoszenie się na konsultacje z psychologiem w celu polepszenia funkcjonowania, które w tym momencie wiele spraw może Panu utrudniać.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska