Jak pogodzić się z relacją rodzinną partnera?

Jestem ze swoim partnerem od 3 lat. On ma dziecko z poprzedniego związku. Jego synek mnie bardzo lubi, to dobre dziecko. Wszystko znosiłam przez 2 lata po tym okresie narasa we mnie złość. Bardzo mocno przeżywam każda zmianę naszych planów związana z dzieckiem.Nie chce uczestniczyć w ich spotkaniach czuje jakbym była chora jak już zmuszam się żeby pójść. Widzę, że przestaje lubić dzieci. Nie wiem co sie ze mną dzieje. Czy wizyta u psychologa mi pomoże? Nie chce szkodzić mojej miłości

Mgr BoĹźena WaluĹ

Witam Panią,
Żeby można było w pełni odnieść się do opisywanego przez Panią problemu faktycznie najlepiej byłoby porozmawiać, bo jedna wiadomość to zdecydowanie za mało, żeby cokolwiek rzetelnego doradzić, pozostają hipotezy. Sytuacja, którą Pani opisuje, nie jest łatwa zwykle dla żadnej ze stron w tak zwanej "patchworkowej rodzinie".
Z pewnością prawdą są świadomie relacjonowane przez Panią uczucia względem syna partnera, ale najprawdopodobniej przeżywa Pani też inne uczucia (póki co nieuświadomione, lecz przy tym całkowicie zrozumiałe), które sprawiają, że w ten, czy inny sposób unika Pani spotkań z nim, a nawet z dziećmi w ogóle, żeby uniknąć przykrych uczuć.
Spotkanie z psychologiem ma sens, jeśli chciałaby Pani zrozumieć, jakie uczucia powodują ten zamęt i wówczas miałaby Pani większą kontrolę nad swoim życiem emocjonalnym.
Pozdrawiam!

Witam, proszę skorzystać z wizyty u psychologa, to bardzo dobry pomysł. Będzie miała Pani możliwość zastanowienia się i zrozumienia przyczyn swojego zachowania. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl