Jak pogodzić się ze śmiercią przyjaciółki?

Rok temu straciłam przyjaciółke, znałyśmy się nie całe 2 lata, ale bardzo się do niej przywiązałam. Topiła się, trafiła do szpitala, i już wszystko bylo w porządku, gdy nagle wieczorem dostaje najgorszą wiadomość, która w żaden sposób nie mogla do mnie trafic... Mam czasami takie dni, że caly dzień jest w moich myślach i łzy cisną mi się na oczy...

Poradzenie sobie z traumą i żałobą po stracie często bywa trudne i bolesne. Jeśli przedłuża się nadmiernie, a silna tęsknota czy żal nie pozwalają normalnie funkcjonować- warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Wesprze, pomoże zrozumieć targające uczucia, a także przeżyć i poradzić sobie ze smutkiem, żalem i złością. Zachęcam do poszukania pomocy.

Witam Panią,
Śmierć bliskiej osoby jest zawsze wstrząsającym przeżyciem,
któremu zwykle towarzyszy dezorientacja, smutek, płacz, gniew,
lęk, poczucie winy, osamotnienia, poczucie przytłoczenia,
poczucie nieszczęścia, rozdrażnienie i wiele innych przykrych
uczuć i emocji nad którymi trudno zapanować.
Pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby zawsze wymaga czasu.
Z upływem czasu jednak emocje i przykre uczucia związane
ze śmiercią bliskiej osoby powinny stopniowo słabnąć.
Po kilku miesiącach zwykle stopniowo powraca umiejętność
odczuwania przyjemności i prowadzenia satysfakcjonującego życia.
W Pani przypadku proces adaptacji nadmiernie się przedłuża,
a cierpienie związane z bolesną utratą wciąż się utrzymuje.
Zmarli zawsze pozostaną częścią naszego życia i pozostawiają
szczególny znak w naszych sercach…
Jeżeli jednak po roku nadal odczuwa Pani głęboki smutek, wciąż trudno
Pani pogodzić się z odejściem przyjaciółki, to należy niezwłocznie
poszukać profesjonalnej pomocy.
Zachęcam Panią do podjęcia terapii psychologicznej.
Terapeuta pomoże Pani odnaleźć się w tej bolesnej,
bardzo trudnej dla Pani sytuacji, odzyskać równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl