Jak pogodzić się ze starym przyjacielem?

Wczoraj po 12 miesiącach w końcu napisałem do przyjaciela, że "chcialbym się pogodzić i czy on też by chciał" odpisał ze tak, chcialem żeby to była jego inicjatywa, w końcu to on powiedział mi kilka słow ktore mnie wtedy zabolały, ale teraz sądze ze moglem swoim zachowaniem do tego doprowadzic. Napisal mi że czekał, bo sam nie był w stanie sie odezwać. Mieszkamy od siebie 5 min. ale on chce sie spotkac dopiero w przyszlym tyg. nie wiem dlaczego, boje sie bo nie wiem jak i o czym z nim rozmawiac.

Witam,
to normalne, że się Pan obawia. Nie bez powodu zostali Państwo przyjaciółmi, na pewno w przeszłości było dużo tematów do rozmów. Przez te 12 miesięcy na pewno wydarzyło się dużo o czym mogą Panowie rozmawiać. Przyjaciel wyraził chęć spotkania i rozmowy, nie martwiłabym się tym, że odbędzie się ona dopiero w przyszłym tygodniu. Proszę się nie stresować i być po prostu sobą.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Mgr Adam Horak Psycholog

Ma Pan zatem pierwszy i najważniejszy krok za sobą, a do tego zauważył Pan, że sprzeczki nie pojawiają się tak zaraz, bo zawsze coś je poprzedza. Oczekując na spotkanie można zrobić mały eksperyment. Proszę postawić przed sobą puste krzesło. Wyobrażając sobie, że siedzi na nim Pana przyjaciel, proszę spróbować powiedzieć mu te słowa, które doprowadziły Panów do rozstania. Następnie usiąść na pustym krześle i pomyśleć, co przyjaciel mógł wtedy pomyśleć i poczuć, gdy Panowie pokłócili się. Do przyszłego tygodnia mamy dużo czasu. Myślę, że rozmowę w "realu" warto zacząć od tematów niezwiązanych z co dopiero załagodzonym konfliktem. Temat konfliktu pojawi się łagodnie i samoistnie w toku dalszej rozmowy.