Jak pogodzić się ze świadomością, że chłopak ogląda zdjęcia pornograficzne?

Trudne jest dla mnie to, że chłopak ogląda nawet pojedyncze zdjęcia pornograficzne, gdyż chciałabym, aby mężczyzna, z którym mam założyć rodzinę interesował się wyłącznie mną. Nie podoba mi się to, że podniecają go inne kobiety.

Dzień dobry!

Niestety, faktu, że Pani chłopaka podniecają inne kobiety i sprawia mu przyjemność oglądanie zdjęć pornograficznych, nie możemy zmienić, jeśli jest on zdrowym i sprawnym seksualnie mężczyzną. Być może warto zastanowić się, dlaczego tak ważne jest dla Pani, aby "interesował się wyłącznie" Panią, podejrzewa Pani, że oglądanie erotyki zagraża Pani i przeżywa Pani w związku z tym tak dużą przykrość? Opcji rozwiązania Pani problemu jest kilka:
- może Pani pracować nad swoimi emocjami (czy to zazdrość?) i zaakceptować niektóre formy interesowanie się atrakcyjnymi seksualnie obrazami, jeśli w rozmowie oboje uznacie, że nie stanowi to zagrożenia dla Waszego związku
- może Pani spróbować przekonać chłopaka, że oglądanie zdjęć pornograficznych jest dla Pani niedopuszczalne i wymaga Pani od niego zaprzestania (być może chłopak przystanie na takie rozwiązanie, choć istnieje również ryzyko jego braku zgody lub dalszego oglądania pornografii w tajemnicy)
- może Pani znaleźć partnera, który ma takie same poglądy jak Pani i całkowicie odrzuca wszelkie materiały erotyczne

Pozdrawiam!

Witam. Nie wiem czy Pani już rozmawiała o tym czy nie. Jeśli nie to należałoby powiedzieć, ze się to Pani nie podoba i co Pani czuje. Może jest tak, ze chłopak pani jest uzależniony od pornografii a to już wymaga leczenia. Oczywiście ja tego nie wiem czy jest uzależniony, także spokojnie.
Magdalena Brabec

Rozumiem, ze jest trudność w związku dotycząca oczekiwań i potrzeb, a także ich realizacji. Ważne, żeby Państwo rozmawiali, mówili sobie o tym co czuja, czego oczekują, słuchali się nawzajem i próbowali znaleźć wyjście, które usatysfakcjonuje obie strony.
Bez tego trudno będzie budować oparty na miłości, zaufaniu i bezpieczeństwie związek.

A co by się stało, gdyby Pani zaczęła oglądać pornografię? Jak traktowałby chłopak Pani nowe upodobania? Albo gdyby zaczęłaby Pani razem z chłopakiem oglądać pornografię? Czy byłaby pani zdolna do takiego luzu? Zaczęłam prowokacyjnie. Co powoduje, że trudno jest Pani zaakceptować oglądanie czasami pornografię? Może warto porozmawiać na ten temat z chłopakiem? Wyrazić swoje oczekiwania i zasady. Pozdrawiam