Jak pokonać ataki paniki?

Od roku mam ataki paniki. Jestem świadoma, że nie są w stanie mi nic zrobić jednak nie umiem przestać o nich myśleć co skutkuje ciągłymi objawami: ciągle czuję się osłabiona, ciężko mi się oddycha, mam zły humor przez poczucie, że już nigdy z nich nie wyjdę. Jak sobie z tym radzić??? Na pewno nie chcę brać żadnych leków i wizyta u specjalisty też odpada.

Dzień dobry.
Ataki paniki trzeba leczyć. Niekoniecznie lekami. Może wystarczy psychoterapia. Same jednak nie miną, a Pani niepotrzebnie się męczy. Już rok. Niewiele tu Pani opisała. Taki tu rodzaj przekazu. Podczas konsultacji i terapii za to mogłaby Pani wnieść więcej tak, by terapeuta mógł głębiej Panią zrozumieć i Pani pomóc. Dobrze by było się zastanowić nad tym, co działo się rok temu w Pani życiu, czy podobne objawy lub przeżycia z nimi związane kiedyś już były Pani udziałem, kiedy objawy się pojawiają, a kiedy nie, jak wygląda świat Pani relacji z ludźmi? To tylko niektóre wątki, które byłyby ważne w poszukiwaniu odpowiedzi na Pani pytanie: "jak sobie radzić z atakami paniki"? To jednak raczej proces i praca, aniżeli możliwość udzielenia prostej rady.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, ze to czemu się Pani opiera, to tym bardziej na Panią napiera...

Ataki paniki są lękiem tzw. uogólnionym, by sobie poradzić pomocna i skuteczna byłaby dla Pani terapia poznawczo-behawioralna, która polega na przetransformowaniu sposobu myślenia i przekonań, co z kolei wpływa na przejęcie kontroli nad emocjami,
a co z kolei wpływa na zachowanie, a to drogą łańcuchową wpływa na znaczącą
poprawę codziennego funkcjonowania, do czego Panią serdecznie zachęcam
i wspieram mentalnie w podjęciu takiej decyzji,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią,
Ataki paniki nie zabijają, ale życie z nimi to ciągły lęk,
udręka i nasilające się dolegliwości fizyczne, np. duszności,
kołatanie serca…, które jeszcze bardziej potęgują ten paniczny lęk.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują
życie ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Na ataki paniki jest tylko jeden sposób – należy je wyleczyć.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć ataki paniki
i zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia do przyczyny zaburzeń
lękowych i znalezienia właściwego rozwiązania problemu.
Terapeuta pomoże Pani uporać się z atakami paniki,
odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl