Jak pokonać kłopoty z zasypianiem?

Witam. Mam nadciśnienie. Biorę 2,5 mg ebivolu rano i 2,5 mg norvascu wieczorem. I jest ok. to znaczy 140 /90 i puls ok. 60. Problem w tym, że mam kłopoty ze snem. A dokładnie z zasypianiem. Kręcę się i wiercę czasem nawet pół nocy. Ratuję się 1/4 stilnoxu i jego łykanie wchodzi mi w nawyk. Z lekarzem rodzinnym nie pogada się o dyskomforcie nocnym bo dla niego to banał. Mam 69 lat, ważę 100kg przy wzroście 185 cm. Jestem wysportowanym i w dobrej formie człowiekiem. Na nic nie chorowałem i nie choruję. Uprawiam tenis, jazdę rowerem po wertepach i leśne wędrówki na nartach. Pomóżcie! Ale sensownie i soczyście. Bez wysyłania na terapię do psychologa.

Dzień Dobry Panu,

Zalecałabym Panu na zdrowy sen, naturalną Melatoninę, nie uzależniającą, dostępną w aptece.
Bardziej skuteczna i szybciej działająca jest Melatonina w żelu.
W większych dawkach dostępna jest w tabletkach.

Zachęcałabym Pana do poeksperymentowania (w konsultacji z farmaceutą).

Z przesłaniem dla Pana tylko satysfakcjonującego samopoczucia!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam!
Można włączyć na kilka tygodni Melatoninę tabl. Jest po 1, 3 i 5 mg w aptekach bez recepty - reguluje dobowy rytm biologiczny, nie daje uzależnień. Można też, ale musi być recepta zastosować odpowiednio dobraną dawkę Trittico CR 75 mg tabletki podłużne z dwoma rowkami, czyli można podzielić na trzy części i odpowiednio dopasować dawkę. Nie daje uzależnienia.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.