Jak pokonać lęk związany z masturbacją?

Witam, pisze z nietypowa sprawa. Mam 19 lat i boje sie masturbowac. Moj lęk pojawił się pare lat temu kiedy masturbowalem sie codziennie i pewnego dnia zmarl moj wujek. Pojawila sie mysl ze to moze Bóg przez moje zachowanie zabral go, przez co pojawil sie lek i nie masturbowalem sie przez około 2 lata. Po 2 latach znowu to zrobilem i babcia trafila do szpitala,za kazdym razem kiedy sie masturbuje dzieje sie cos zlego,teraz chcialbym to zrobic ale boje się ze przyczynie sie do jakiejs tragedii..

Witam, zapewniam, że masturbacja nie ma związku ze śmiercią czy chorobami osób bliskich. Z drugiej strony jest Pan w wieku, kiedy mogłby Pan pomyśleć o związku z
jakąś dziewczyną zamiast o masturbacji, ale zdaję sobie sprawę że to nie musi być
łatwe. Dlatego radziłbym skonsultować w tej sprawie psychologa lub psychoterapeutę.
Pozdrawiam

Witam, nie ma takiej możliwości aby masturbacja mogła przyczynić się do jakiejkolwiek tragedii i spowodować śmierć lub chorobę bliskiej osoby. To że widzi Pan taki związek prawdopodobnie bierze się z poczucia winy związanego z tą czynnością. Poczucie winy miał Pan przed nieszczęśliwymi wydarzeniami, oczekiwał Pan kary, więc być może skojarzył to z czynnością masturbacji. Poza tym czemu miałyby być karane niewinne osoby postronne? Nie chcę w jakikolwiek sposób urazić Pana uczuć religijnych, ale naprawdę sądzi Pan że Bóg mógłby ukarać kogoś innego za to że Pan się masturbuje? Gdyby za każdą taka czynność jak masturbacja (co trzecia osoba tego próbowała co najmniej raz), miałby ktoś ucierpieć, nasze społeczeństwo bardzo by się przerzedziło. Może warto aby skonsultował się Pan z seksuologiem i z psychologiem. Pozdrawiam