Jak pokonać lęki i depresja?

Witam serdecznie. Od długiego czasu podejrzewam u siebie depresję. Straciłam chęć działania, jestem wiecznie rozdrażniona i rzadko bywam w dobrym nastroju. Ostatnio zauważyłam także bóle w brzuchu które są bardzo dokuczliwe pomimo braku większego powodu do stresu. Nie mam energii, blokuje się na działanie wobec swoich planów i celów. W zeszłym roku np. rzuciłam studia bo pojawiła się mała przeszkoda w postaci jednego nie zaliczonego przedmiotu i stresu związanego z sesją. Proszę o pomoc. Gosia.

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Objawy, które Pani opisuje wyzwalają się zwykle w okresach
bardzo dużego stresu, niechcianych emocji lub traumatycznych
wydarzeń, również w okresie dzieciństwa.
Przyczyną może być też alkohol czy narkotyki.
Często współwystępują również z zaburzeniami lękowymi.
Stany „odrealnienia” zdarzają się też w szczególnie obciążających
sytuacjach lękowych. Umysł, broniąc się przed poczuciem
zagrożenia, powoduje odcięcie od otaczającej rzeczywistości
całkowicie zniekształcając jej odbiór.
Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
np. fizyczny ból brzucha czy okolic klatki piersiowej.
Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe często też mają uczucie
zawrotów głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się
omdlenia, które w rzeczywistości rzadko się zdarza.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych przez
Panią zaburzeń.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani
problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, porozmawiać z psychologiem, lekarzem psychiatrą. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ lub może Pani skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie. Jeżeli potrzebuje Pani wsparcia, rozmowy może Pani skorzystać z telefonu zaufania np.: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html). Pozdrawiam serdecznie