Jak pokonać nerwicę?

Mam nerwicę już od 3 miesięcy, zażywałam leki przepisane prze neurologa, ale nie pomogły za wiele. Moje objawy to zawroty głowy, gula w gardle i szybkie bicie serca, a w oddechu czuję jakiś prąd. Obecnie zażywam jeden lek, który pomógł mi jedynie pozbyć się zawrotów głowy, wiem że nie można jeść ich za długo, wiec nie wiem co mam zrobić jeśli odstawię lek - czy zawroty głowy znów do mnie powrócą? Jak mam leczyć się dalej? Czy są jakieś leki, które nie uzależniają i leczą?

Witam!
Najczęstszą przyczyną nerwicy są wewnętrzne trudności i nierozwiązane psychiczne konflikty. Dlatego też podstawową formą leczenia tego rodzaju zaburzeń jest psychoterapia. Leki są skuteczne w zmniejszaniu lęku i fizycznych dolegliwości, jednak nie rozwiązują przyczyny problemu.
Psychoterapia nie ma skutków ubocznych, jak leki i może Pan z niej korzystać tak długo, jak będzie to konieczne. Warto spróbować tej formy leczenia. Jeśli jednak zdecyduje się Pan zrezygnować z leczenia farmakologicznego, należy w tej sprawie skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Psychoterapia może pozwolić Panu pokonać lęk i zmniejszyć lub trwale wyeliminować dolegliwości fizyczne.
Lęk wpływa na pojawianie się dolegliwości ze strony organizmu. Dlatego praca nad zmniejszeniem lęku i rozwiązaniem problemów w trakcie psychoterapii pozwoli również na poprawę ogólnego samopoczucia.

Pozdrawiam