Jak pokonać nerwicę lękową i fobię?

Witam mam nerwicę lękwa panicznie sie boję. Od miesiąca nie wychodze z domu dzisiaj wuszłam dzieci soe wysmiewały wołały wariatka mieszkam na wsi wpadłam w panikę uciekłam chcoałam sie zabic tak to boli sąsiedzi odwracają się nie chcę tam byc co zrobic

Dzień dobry, rozumiem, że ma Pani wdrożone leczenie farmakologiczne? To co ważne to stałe przyjmowanie leków. Jeżeli mimo leczenia farmakologicznego nadal ma Pani problem z wychodzeniem z domu i objawy lękowe są silne, warto skonsultować się ze swoim lekarzem. Zapewne pomocna byłaby również psychoterapia. Proszę koncentrować się na tym, że udało się Pani wyjść z domu, to Pani sukces, nie ważne jest to co mówią ludzie. Zresztą nie maja racji, mają bardzo ograniczoną wiedzę, skoro nazywają Panią wariatką! Jeżeli jest Pani objęta leczeniem psychiatrycznym, to warto rozpocząć również terapie psychologiczną. Takie kompleksowe leczenie pomaga nabrać odwagi i wprowadzić wiele zmian w życiu, zmniejszyć objawy, odkryć ich przyczynę. To ułatwi funkcjonowanie.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią.
Czy nerwica jest zdiagnozowana przez lekarza psychiatrę? Rozumiem, że w takim przypadku przyjmuje Pani leki i jest pod nadzorem lekarskim?

Oprócz farmakoterapii warto rozpocząć psychoterapię. Może się Pani udać do Poradni Zdrowia Psychicznego (takie placówki znajdują się w każdym większym mieście i świadczą pomoc w ramach NFZ) lub poszukać prywatnego gabinetu psychoterapeutycznego.

Gorąco namawiam do skorzystania z pomocy specjalistów.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam Panią
Żeby kompetentnie odpowiedzieć na Pani pytanie,
musiałabym poznać więcej szczegółów.
Nie napisała Pani nawet w jaki sposób leczy Pani
fobię i nerwicę lękową.
W sytuacjach szczególnie obciążających, na pierwszy
plan wysuwa się lęk, napięcie oraz poczucie
niepewności i zagubienia.
Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona,
staje się wszechobecny i przyjmuje postać
różnych fobii - stąd u Pani lęk przed kontaktami z ludźmi,
nazywany fobią społeczną lub antropofobią.
Zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna
nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają
niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi
ludźmi stale doświadcza obezwładniającego lęku
i nieustannie przeżywa katusze.
Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji
towarzyskiej czy nawet zwykłej rozmowy napełnia
ogromnym lękiem.
Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne oraz nieumiejętność odpoczywania.
Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
zanim nerwica lękowa i fobia całkowicie zrujnują Pani życie.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl