Jak pokonać obniżenie nastroju i samooceny u kobiety w ciąży?

Witam. Jestem w 18 tygodniu ciąży i czuje się nic niewarta. Nawet niemam sparcia we własnej rodzinie. Ciągle jestem krytykowana ze to robie, to jem, że się źle odzywam szkodze dziecku. Ciaze przechodzę bardzo nerwowo, i takie typu rzeczy mnie bardzo denerwują. Rodzina widzi że na takie rzeczy wpadam w okropna niepochamowana złość, a i tak z tego sobie nic nie robią, bo wiedzą najlepiej co powinnam robić i jak. Czy ze mna jest wszystko w porządku? Bo rozmowa z nimi nic nie daje tylko obrażają

Witaminy w ciąży

Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej. Specjalista nie tylko wesprze w trudnej dla Pani sytuacji (nie tylko rodzinnie trudnej, ale także trudnej ze względu na zmiany, jakie zachodzą w Pani organizmie w związku z ciążą). Pomoże także nauczyć się skutecznie, ale bez gniewu stawiać granice i budować poczucie sprawstwa, pewności siebie i własnej wartości. Warto to zrobić, szczególnie, że niedługo zostanie Pani mamą i asertywność oraz pewność siebie jako mamy będą także bardzo potrzebne nie tylko w opiece nad Maluszkiem, ale także w radzeniu sobie z codziennością, obrazem siebie i nową rolą.