Jak pokonać problemy z pamięcią?

Witam, Mam 25 lat i mam kłopoty z pamięcią. Nie wiem czy to choroba czy poprostu „taka jestem”. Ktoś coś do mnie mówi 5 min po nie pamietam o czym była rozmowa. W pracy dostanę polecenie chwile później nie panierce co miałam zrobic. Czasami mnie to przeraża! Nie pamietam co gdzie położyłam. Do jakiego lekarza mam się udać i czy można w takiej sytuacji pomoc? Pozdrawiam Ewelina

Wskazana konsultacja neuropsychologiczna i wykonanie testów pamięci, które obiektywnie potwierdzą (lub nie) Pani odczucia. Jeśli testy potwierdzą deficyty pamięci wskazana konsultacja neurologiczna. Ew. obserwacja w kierunku zaburzeń nerwicowych jeśli neurolog wykluczy przyczynę neurologiczną objawów. Pozdrawiam