Jak pokonać problemy ze snem i wyleczyć zaburzenia schizoafektywne?

Choruję na zaburzenie schizoafektywne maniakalne. 3 m-ce temu odstawiony miałem lek normotymiczny z powodu niedoczynności tarczycy, biorę też inny lek normotymiczny i lek przeciwpsychotyczny w niedużych dawkach. Zauważyłem u siebie pewne objawy: mam zaburzenie snu (albo śpię większość dnia, czasami nawet po 15h albo problem z zaśnięciem i sen krótszy 4-6 h), mam natręctwo - dociekliwość myślową i zmniejszoną granice między snem a rzeczywistością (czyli po przebudzeniu tak z minutę odczuwam emocje lub budzę się z myślą, której nie mogę określić co ona znaczy, czego dotyczy, która pochodzi ze snu ), a ponieważ zacząłem szkołę trochę obawiam się, że lekarz będzie chciał wziąć na obserwacje lub przepisze coś mocniejszego, co mnie może zamulić. Proszę o radę, co zrobić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Proponuję, aby opowiedział Pan o swoich objawach lekarzowi prowadzącemu. Prawdopodobnie nie zachodzi tu konieczność obserwacji szpitalnej lecz pewna korekta leczenia. Być może należy zastanowić się np. nad inną porą przyjmowania leków, tak, aby nie wywierały one niekorzystnego wpływu na Pana aktywność w ciągu dnia.

Szczegółowe wskazówki może Pan uzyskać jedynie na podstawie osobistej rozmowy i badania lekarskiego.

Serdecznie pozdrawiam.