Jak pokonać silne uczucie smutku?

Od kilkunastu dni źle się czuje psychicznie,niekiedy mam ochote pójść i się powiesić.Chodz ciągle smutna,ciągle cos mnie boli.Juz powoli zaczynam mieć dosyc..Rodzina nie pomaga,a chlopak twierdzi,ze samo przejdzie.Co robic?

Witam, serdecznie zachęcam do skonsultowania się chociażby z lekarzem pierwszego kontaktu, może to być początek depresji, warto byłoby też porozmawiać z przyjazną osobą, może terapeutą, co ewentualnie sprawiło, że tak źle się Pani czuje, Pozdrawiam

Myśli samobójcze, rezygnacyjne, brak motywacji do podejmowania aktywności, które kiedyś sprawiały nam przyjemność, przygnębienie, smutek, są objawami depresji. Zdecydowanie nie należy zostawiać jej samej sobie z nadzieją, że być może uda nam się z nią uporać. Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologa, lub psychoterapeuty. Także wizyta u psychiatry jest uzasadniona. Specjalista wysłucha Pani, zapozna się z Pani sytuacją życiową, w której obecnie się Pani znajduje, będzie mogła opowiedzieć mu Pani o swoich zmartwieniach bez obawy, że zostanie Pani oceniona, lub odrzucona. Wspólnie z terapeutą odnajdzie Pani przyczynę złego samopoczucia, oraz sposób na uporanie się z cierpieniem, którego Pani doświadcza. Lekarz psychiatra zaproponuje Pani leki, które wpłyną na poprawę nastroju i wzrost chęci do życia.

Witam,

Jeśli zamartwia się Pani o swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne, to w przypadku tego drugiego radziłabym skorzystać z pomocy psychologa podczas konsultacji, który lepiej pozna Pani sytuację i będzie mógł podjąć odpowiednie działania lub przekierować do miejsca gdzie ją Pani uzyska.
Proszę polegać na swojej intuicji, że dzieje się coś złego z Pani organizmem i sprawdzić czy Pani obawy są słuszne.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek