Jak pokonać silne zaburzenia lękowe?

Skończę w tym roku 51 lat. zażywam od 2 lat prefaxine 75 mg. Jest mi trochę lżej w życiu, tylko to mi trochę pomogło ale w dalszym ciągu nie radzę sobie, boję się wszystkich i wszystkiego, nawet własnego cienia. Już mi nie zależy na życiu. Nie chcę sie zabic. Bo chyba się boję. I nie wiem co dalej,

Witam,

Zaburzenia lękowe leczy się poprzez psychoterapię, często w połączeniu z farmakoterapią, czyli właśnie z lekami. Zachęcam do rozważenia połączenia obu tych metod i aktywnego zaangażowania się w proces leczenia. Być może leki przepisuje już Pani lekarz psychiatra - może Pani rozpytać go o możliwość psychoterapii (jeśli jeszcze Pani jej nie podjęła). Lekarz będzie też mógł sprawdzić ewentualne możliwe somatyczne tło niektórych z objawów (o ile uzna to oczywiście za uzasadnione). Na terenie Gliwic oraz miast sąsiadujących jest sporo ośrodków refundowanych i gabinetów prywatnych gdzie otrzyma Pani właściwą pomoc.
Zachęcam by nie zwlekała Pani zbyt długo. Współczesna psychoterapia i psychiatria są bardzo skuteczne.
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam i życzę sukcesu
Karolina Matlak

Dzień dobry,
niestety leki tłumią nasze objawy lękowe ale nie leczą. Dla uzyskania stanowczo lepszej formy psychicznej powinna Pani połączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapią. Warto dać sobie szansę i spróbować równolegle tej formy pomocy. Na terapii szuka się przyczyn zaburzeń lękowych i co pozwala wprowadzić zmiany, które ułatwią funkcjonowanie.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią
Przyczyną zaburzeń lękowych są zarówno czynniki
biologiczne jak też, a właściwie przede wszystkim,
czynniki psychologiczne oraz środowiskowe.
Najczęściej przyczyną zaburzeń nerwicowych
są, wypierane przez lata ze świadomości,
traumatyczne doświadczenia z przeszłości.
Również niskie poczucie własnej wartości,
silne kompleksy, wychowanie, brak poczucia
bezpieczeństwa zarówno teraz jak i w przeszłości
i wiele innych czynników może stanowić blokadę,
którą bez pomocy specjalisty trudno przekroczyć.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,
ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Nieleczone zaburzenia lękowe cały czas postępują
i prowadzą do silnego pogarszania się stanu
zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że farmakologia
jest leczeniem objawowym - leki nie leczą zaburzeń
lękowych i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana
i chory nie jest w stanie funkcjonować, konieczne
jest stosowanie środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie wyleczyć Pani zaburzenia
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
zaburzeń lękowych, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Farmakoterapia jest skuteczniejsza, gdy połączy się ją z psychoterapią. Rzadko same leki są wystarczające. Zalecam więc skorzystanie z pomocy psychoterapeuty (przy zaburzeniach lękowych terapia poznawczo-behawioralna bądź integracyjna).

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA