Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pokonać stany depresyjne?

Przez ok.3lata miałam depresję.Od 1,5miesiąca zaczęły mnie prześladować wydarzenia o których nie chce pamiętać,mam bardzo silne ataki, kiedy czuję się przytłoczona, nie ma dla mnie ratunku już zawsze będę się w ten sposób czuć.Często płaczę,ale czasem jest tak,że jakby ktoś przełączył guzik i czuję się wspaniale(1,5h)później jest normalnie ze strachem że stan depresyjny wróci/od razu wraca.Czy powinnam udać się do psychologa(szkolny pomoże?) (nie chcę informować rodziny) czy to coś poważnego?
KOBIETA, 18 LAT 3 miesiące temu

Depresja u dzieci

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Paulina Stolorz opowiada o występowaniu depresji u dzieci.

Witam!
Nawrót depresji! Psychiatra porządne leczenie depresji lekami przeciwdepresyjnymi i psychoterapią (sama psychoterapia w prawdziwej depresji nie jest zbyt wielką rewelacją), trzeba zastosować leczenie kompleksowe! Wskazane TSH, poziomy elektrolitów, hormonów, podstawowe badania laboratoryjne.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie.
Mam zbyt mało danych, nie wiem, czy była Pani wcześniej leczona?

Spodobało mi się, że szuka Pani pomocy, bo jest ona Pani bardzo potrzebna.
Chcę Pani powiedzieć, że zawsze jest rozwiązanie, nawet wtedy kiedy go nie widać...
Napisała Pani o trudnych wydarzeniach, o których nie chce pamiętać... i pierwsze, o co chciałabym Panią zapytać, czy opowiedziała Pani o tym, bądź zwierzyła się komuś?
Chciałabym, żeby Pani wiedziała, że stan obniżenia nastroju/ prodepresyjny/ depresyjny zniekształcają spojrzenie na rzeczywistość i to właśnie powoduje, że
zaczyna się widzieć świat w ciemnych, szarych barwach i przestaje się cieszyć codziennym życiem.

Jest na to rada!
Na szczęście stan ten można zmienić dzięki pomocy psychologicznej.
Dlatego podkreślam, że pomoc specjalistyczna jest Pani potrzebna i konieczna.
Chcę też Pani powiedzieć, że stan depresyjny sam nie zniknie, tak więc jak najbardziej jest potrzeba sięgnięcia po pomoc, proponowałabym do Poradni zdrowia psychicznego, gdzie otrzyma Pani odpowiednie wsparcie terapeutyczne.
Zachęcałabym Panią również informacyjnie do kontaktu telefonicznego przeciw depresji (Antydepresyjnego), pod nr 22/594 91 00, czynny w środy i czwartki, w godz. 17.00-19.00.

Proszę nie zostawać samej, zwrócić się o obecność i wsparcie do bliskiej dla Pani osoby, bo więź emocjonalna z bliska osobą bardzo pomaga w radzeniu sobie
z trudnościami zdrowotnymi.

Zasługuje Pani tylko na piękne i wartościowe życie, zostawiając przeszłość za sobą...

Życzę Pani tego, czego teraz najbardziej potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

Witam,
na pewno konieczne będzie skonsultowanie tego z lekarzem psychiatrą.
Myślę, że warto skorzystać także z pomocy psychoterapeuty. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. W takiej sytuacji, dobrze żeby mieć wsparcie bliskich,
Pozdrawiam
M.Prus

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety