Jak pokonać stres u 25-letniej kobiety?

Witam serdecznie moim problemem jest stres. Mecze się z nim od roku i nie wiem jak go pokonać. Jedynym lekiem jest mój mąż kiedy jest obok bo wtedy nie tęsknię za nim, nie myślę o niczym i nie widzę wszystkiego w czarnych kolorach. Mąż obecnie znajduje się za granicą przyjedzie za 5 dni ale do tego czasu chyba się wykoncze. Nie stać mnie na prywatną Wizytę u psychologa a na NFZ czeka się miesiącami. Bardzo proszę o radę jak go pokonać. Nie mam apetytu, mam straszne lęki o swoje zdrowie

Witam,
najwidoczniej oczekiwania wobec męża nie idą w parze z poczuciem ich realności,czyli nie wierzy Pani w równe zaangażowanie Was obojga.Dodatkowo wnioskuję,że nie ma Pani odwagi wyrazić swoich obaw wprost,więc pojawiają się lęki o własne zdrowie,czyli objawy hipochondryczne,cechujące ludzi ,którzy mają problemy z przeżywaniem i ujawnianiem emocji.Byłoby najlepiej popracować nad problemem ze specjalistą,nawet za cenę czekania w kolejce,gdyż bywa często tak,że stawiania go w roli sprawcy czy wręcz winowajcy Pani złego samopoczucia. Co do przyczyn hipochondrii,tkwią one we wczesnych doświadczeniach i mogą być wyuczonym sposobem na zapewnienie sobie w dzieciństwie obecności rodzica/opiekuna/.Jest to więc w chwili obecnej reagowanie niedojrzałe i zle rokujące dla związku,który nie powinien być podobny do więzi dziecka z dorosłym,ale dwojga dorosłych osób.Tak więc problemy z przeszłości muszą być zakończone.
Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza