Jak pokonać trądzik?

Witam :) Mam problem z trądzikiem. Nie wiem jak mam się go pozbyć. Walczę z nim już trochę lat i nie widać żadnych rezultatów. Używam różnych środków na trądzik, jakie przepisał mi dermatolog, a to jednak nie skutkuje. Proszę o jakąś rade. Pozdrawiam. PS. Zapomniałam dodać, że mam 19 lat.

Dzień dobry,

Nie napisała Pani nic na temat dotychczasowego leczenia... Istnieje wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które świetnie radzą sobie z problemem jakim jest trądzik. Są to zabiegu przeciwbakteryjne, hamujące nadmierne wydzielanie sebum a co za tym idzie ograniczające powstawanie nowych zmian. Podstawą do wykonania jakiegokolwiek zabiegu jest bezpośrednia, wcześniejsza konsultacja z lekarzem oraz przeprowadzenie rzetelnego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Główną przyczyną powstawania trądziku jest blokowanie porów przez martwe komórki skóry, czemu możemy zapobiegać stosując odpowiednią dietę. Bardzo ważne jest utrzymanie dostatecznego nawodnienia organizmu. Zaleca się wypijać około 1,5-2l wody/dzień. Dobrze nawilżona skóra ma dużo mniejszą skłonność do odkładania martwych komórek na swojej powierzchni. W jadłospisie należy ograniczyć ostre przyprawy, tłuszcze zwierzęce oraz cukier. Zaostrzeniu trądziku sprzyja również dieta bogata w mleko, sery (zwłaszcza dojrzewające) i inne produkty mleczne. Ograniczeniu powinny ulec wypieki z mąki pszennej. Warto mąkę białą zamienić na żytnią razową. Dieta powinna być bogata w cynk(wspomaga gojenie się wyprysków) oraz selen (zmniejsza zaczerwienienia skóry).
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk