Jak pokonać traumę i zaburzenia nastroju?

Witam, nie wiem od czego zacząć.. Może od tego, że jako dziecko prawie cały czas słyszałam jak rodzice uprawiali seks.. Pomimo tego, że jestem starsza i tak cały czas muszę tego słuchać. Od dzieciństwa mam taką traumę, a najgorsze jest to, że nawet jesli im o tym powiedziałam lub płakałam w nocy, to się tym nie przejmowali.. Nie wiem co mam robić. Coraz cześciej mam myśli samobójcze i poczucie winy, że to wszystko moja wina, że jestem strasznym dzieckiem i dlatego tak jest. Proszę o pomoc.

Polecam rozpocząć psychoterapię, bo tego typu traumy same nie przechodzą. Tym bardziej, że pojawia się samoobwinianie, które jedynie wzmaga ten problem. Sfera seksualna człowieka jest czymś absolutnie naturalnym dla każdego człowieka, lecz gdy wychodzi poza pewne ramy i zasady - może stać się problematyczna. I tak też się stało w Pani przypadku. Dodatkowo nie szanowanie granic (a z tym mamy do czynienia skoro rodzice nie zwazyli na Pani zdanie) może prowadzić do pogłębiającej się alienacji. Proszę podjąć psychoterapię. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Chcę Pani powiedzieć, że z Panią jest jak najbardziej w porządku.

Z jakiegoś powodu Pani rodzicom takie sytuacje nawykowe sprawiają przyjemność- że ich Pani słyszy, będących w aktywnej relacji seksualnej.
Pani rodzice nie reagowali i nie reagują na Pani potrzeby, przekraczali i przekraczają Pani granice.

Jako rozwiązanie widzę to tak, żeby Pani porozmawiała z mamą i opowiedziała, jak się Pani w takich sytuacjach czuje, że ich Pani słyszy i że ma Pani myśli samobójcze z tego powodu.

Jest szansa, że jak Pani spokojnie opowie, jak się czuje, uświadomi swoją mamę, być może mama zastanowi się jak i co zrobić, i razem znajdziecie wyjście, żeby stało się optymalnym rozwiązaniem dla Pani i rodziców.

Zachęcam Panią równolegle do jak najszybszego kontaktu z psychologiem, skierowanie da lekarz pierwszego kontaktu do Poradni zdrowia psychicznego.
Im szybciej, tym lepiej.

Ważnym byłoby dla Pani złapać bliski kontakt z zaufaną osobą, z którą mogłaby Pani szczerze porozmawiać.

Życzę żeby się Pani udało,
Irena Mielnik-Madej