Jak pokonać uczucie braku sensu życia?

Mam 18 lat, szczęśliwą rodzinę, która zawsze mnie wspiera, przyjaciół, na ogół dobre życie. Jednak często czuję się samotna i zastanawiam się nad sensem życia, lub jego brakiem. Oczywiście spotykam się ze znajomymi i się dobrze bawię spędzając z nimi czas, ale to jest tylko chwilowe. Kiedy wrócę do domu mam wrażenie, że jest to wszystko nudne i bezsensowne. Od kilku tygodni często myślę o śmierci i jak to jest umrzeć. Myślę o bólu, który może temu sprzyjać. Wiem, że samobójstwo to nie rozwiązanie, ale jednocześnie tylko o tym myślę. Nie mam pojęcia czemu tak jest, w końcu jest wiele osób, które mają o wiele gorzej niż ja. Ale po prostu czasami czuję się jak nic, zupełnie bezsilna.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt i za zaufanie :)

Przyznaję, że ze smutkiem przeczytałam Pani relację o Pani doznaniach oraz braku dostrzegania sensu życia...

Zacznę od tego, że tak nie musi być!
Jestem przekonana, że jest w Pani dużo siły, pomimo, że obecnie postrzega Pani inaczej.

Z Pani relacji wnioskuję, że jest Pani świadoma Co i Jak się z Panią dzieje i Jak się Pani czuje sama ze sobą, i jest to zadowalający krok w poradzeniu sobie z trudnościami.

Zachęcam Panią mocno, by nie czekać i skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu, bez skierowania, celem diagnostyki i podjęcia psychoterapii, by dotarła Pani do prawdziwej przyczyny Pani doznań emocjonalnych, by bardziej mogła Pani zrozumieć Siebie i swoje myśli.

Co może Pani jeszcze?
Już dzisiaj!
Może Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie może Pani (ad hoc) uzyskać wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu).
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego) oraz z każdego miejsca w Polsce.

Zachęcam Panią, by nie czekać i sięgnąć po niezbędne dla Pani profesjonalne wsparcie.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605