Jak polepszyć parametry wątrobowe?

Witam, szukam sposobu na polepszenie parametrów wątrobowych bilirubina całkowita 2,7 alat 175 aspat 239 ggtp 390 fosfataza alkaiczna 404 choruje na PSC od wielu lat. biore ursofalk 1g na dobe i stosuje diete. od miesiąca jestem bardzo senny, zmęczony i brakuje mi sił.jestem pod stałą opieką gastroenterologa, który twierdzi że to normalne przy moich wynikach. Czy mogę zrobić coś jeszcze aby przedłużyć żywotność wątroby.Może jakieś sposoby niekonwencjonalne? Dziękuje Leszek

Można dodatkowo zastosować leki hepatropowe w dużych dawkach wspomagające funkcje komórek wątrobowych. Poza tym sterydoterapia oraz są doniesienia na temat zastosowania w PSC wankomycyny i naltreksonu. Niestety ostatecznością jest w przypadku znacznego postępu tej choroby przeszczep wątroby. Proszę w tej sprawie rozmawiać z hepatologiem prowadzącym.