Jak polepszyć relacje z mężem?

Witam serdecznie.Mam problem.Od 18 lat jestem w związku małżeńskim,ale z roku na rok Nasze relacje są coraz gorsze.Mąż jest ukierunkowany tylko na swoje potrzeby i mało interesuje się mną,domem i już prawie dorosłymi dziećmi.Sama dzieci wychowałam,bo męża wiecznie nie było w domu.Zanikła już więź emocjonalna,seksualna-mąż nie ma od kilku lat ochoty na seks ze mną.Korzystamy z poradni terapeutycznej od 2 miesięcy,ale nic się między nami nie poprawia.Nie wiem,czy mam nadal tkwić w tym związku?

Trochę to dziwne, bo jeśli mąż niechętnie angażuje się w małżeństwo i życie rodzinne, to dlaczego uczęszcza z Panią na terapię - co jest ruchem w kierunku poprawy? Nie wiem z jakiej poradni terapeutycznej Państwo korzystają, ale dobrze by było, gdy spotkania prowadził psychoterapeuta. Powinien określić co jest powodem dystansu w małżeństwie, komu jest on tak naprawdę na rękę? Czy są Państwo chętni i gotowi, by się do siebie zbliżyć. Jeśli nie, psychoterapeuta powinien zaoferować pomoc w rozstaniu.

Zachęcam, żeby dać terapii trochę czasu. Jeśli podjęli się Państwo terapii i zrobili to razem (co już świadczy o zaangażowaniu) warto dać temu szansę. Jeśli coś przez 18 lat powoli się psuło, nie można liczyć, ze naprawi się w ciągu 2mcy.
Jeśli jednak będzie miała Pani wrażenie, że po dłuższym czasie nie udaje się Państwu wprowadzić zmian i uzyskać większej satysfakcji z relacji, warto sobie zadać pytanie na czym Pani zależały? Czego by oczekiwała? Czy Pani nadal chce tego związku? A jeśli tak to w jakiej formie? I czy to jest realne?