Jak polepszyć swoją kondycję fizyczną?

Mam problem, mam 17 lat i jak biegam na wf-ie to się robię strasznie czerwona i bardzo się pocę, a potem długo czekam aż rumieńce znikną. Czy jest to uwarunkowne genetycznie? Mam 169 cm wzrostu i ważę 75 kg, moja nadwaga może mieć z tym związek? Proszę o radę.

Witam!

Prawdopodobnie ma to związek z dużym wysiłkiem, jakim dla Twojego organizmu jest bieganie. Prawdopodobnie masz słabą kondycję i stąd tak bardzo się męczysz, biegając nawet przez krótki czas. Postaraj się więcej ruszać i ćwiczyć, zapisz się na basen, spaceruj dużo, zacznij biegać - to na pewno polepszy Twoją kondycję, a i nadwaga się zmniejszy. Diety natomiast nie polacam, bo będziesz jeszcze słabsza, a przecież nie o to chodzi.