Jak położenie macicy może wpłynąć na zajście w ciążę?

Staram sie o dziecko, mam PCOS, mialam stymulacje i była owulacja z pawego jajnika, po braku ciazy lekarz zrobil hsg wynik: prawy jajwód niedrozny ale udrozniony. lewy drozny, mam macice przesunieta w lewo. lekarz dal mi 3 miesiace ze moze zajde w ciaze ale obawiam sie ze nie mam owulacji z zadnego jajnika. Co powinnanm dalej zrobic i nie wiem co sie dzieje z lewym jajnikiem bo podczas badan USG dziala tylko prawy. I jak polozenie macicy moze wpłynać na zajcie w ciazy i na lewy jajnik.

Lek. Tomasz Budlewski

Przesunięcie macicy raczej nie ma wpływu na ciążę. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego . przy braku ciąży zapewne lekarz zaproponuje inne metody wspomagania rozrodu.