Jak pomóc 12-letniej córce, która ma problemy z akceptacją rówieśników?

Witam! Moja 12letnia corka ma probleby z akceptacja rowiesnikow. Mieszkamy za granica od 5 lat ale nigdy nie bylo takich problemow. Teraz jest w 6 klasie i zauwazylam ze nie chetnie chodzi do szkoly. Po rozmowie z nia dowiedzialam sie ze nie chce chodzic do szkoly bo nikt nie lubi jej , wyzywaja ja , nie chca sie z nia "bawic". Jej wczesniejsze przyjaciolki ignoruja ja a jak chce rozmawiac badz wyjasnic dlaczego tak sie zachowuja to sie denerwuja na nia i odchodza od niej. Jak jej pomoc?

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam, przesyłam link do strony: http://www.szkolabezprzemocy.pl/1348,poradnik-dla-rodzicow, być może informacje tu zawarte Pani pomogą. Jeśli chodzi o prześladowanie, złe traktowanie przez rówieśników warto aby Pani zwróciła się bezpośrednio do kadry w szkole - pedagoga, psychologa i dyrektora. Zwrócić uwagę że takie zachowania mają miejsce. Córka może skorzystać również z pomocy psychologa w poradni. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, córka wciąż będzie tak traktowana może pozostanie decyzja o zmianie szkoły. Czy w szkole zdarzały się już takie przypadki, czy są inne dzieci także są traktowane podobnie, czy ma to również związek z Państwa pochodzeniem? Może w Pani okolicy działają organizacje które pomagają w takich sytuacjach. Pozdrawiam serdecznie