Jak pomóc 3-letniemu dziecku, które cierpi na ból języka?

Witam,chcialabym zapytac jak moge pomoc 3 letniemu dziecku z powodu bolu jezyka.jest aktualnie na antybiotyku a tydzien temu rowniez byla na antybiotyku i dzisiaj zauwazylam biale plamy na jezyku i dziecko skarzy sie na bol jezyka ,nie chce jesc i pic.caly czas podaje jej probiotyki.czy to mozliwe ze to grzybica jezyka?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są konsekwencją grzybicy języka. Proszę udać się do lekarza POZ, który potwierdzi diagnozę oraz zaleci właściwe leki.