Jak pomóc 36-letniemu synowi z niepełnym spectrum autyzmu?

Mam 36-letniego syna z tzw. niepełnym spectrum autyzmu i upośledzeniem umysł. w st. lekkim. W WTZ już go nie chcą, bo wg nich nie robi postępów i nie jest zdolny do podjęcia pracy zawodowej (!!!). W wtz dostaje kredki i polecen malowania przez prawie 7 godzin dziennie (!!!). Mieszkamy w Katowicach. Nie chcę, żeby syn przebywał tylko w domu. Dodam,że ukończył szkołę specjalną podst., a potem zawodową. Jest fajnym, przystojnym młodym człowiekiem. CO ROBIĆ ?! Jakiego miejsca wśród ludzi mam szuka

Witam,
Może na własną rękę poszukać pracy fizycznej dla syna lub zajęć na świeżym powietrzu, np. na działce u znajomych lub znaleźć programy w internecie dla takich osób? Może zorganizować się z innymi rodzicami, którzy mają podobne dylematy - wtedy razem organizować wspólne wyjścia na spacery, wyjazdy. Sposobów naprawdę jest dużo, tylko trzeba chcieć a nie polegać na tym jednym ośrodku.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Przykro mi stwierdzić, że zostaliście Państwo odrzuceni przez placówkę WTZ, z drugiej strony, jeśli Państwa syn tam się nie rozwijał...Możecie się Państwo starać w Ośrodku Pomocy Społecznej o asystenta osoby niepełnosprawnej, albo o Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze w tej samej placówce. Oczywiście ja polecam rejestracje syna w Urzędzie Pracy w Katowicach, w zakładach pracy chronionej należy złożyć podanie o pracę!
Poza tym równolegle są prowadzone terapie dla dorosłych. Powodzenia!!!
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz.