Jak pomóc 8-dniowemu noworodkowi w wypróżnieniu?

Dzień dobry mam 8 dniowego niemowlaka od 2 dni nie robi kupki tylko puszcza duze bąki. Jest karmione mlekiem modyfikowanym gdyż matka nie ma pokarmu. Narodziny przez cięcie cesarkie z powodu ułożenia miednicowego. Jak moge pomóc córce by sie wypróżniła

Michał Springer

Witam, oddawanie stolca przez noworodka może być bardzo nieregularne i występować nawet co kilka dni. Proponuję jednak udać się do lekarza rodzinnego lub zgłosić ten fakt położnej środowiskowej, celem zbadania dziecka i oceny czy jest to stan fizjologiczny. Pozdrawiam.