Jak pomóc bliskiej osobie leczyć się z alkoholizmu?

Witam mam pytanie,czy zgłoszenie męża do Gminnej komisji alkoholowej spowoduje przydzielenie kuratora? Mój mąż pije ,nie jestem w stanie go kontrolować , ponieważ jeździ zawsze rano do pracy i wracając do domu wstępuje do sklepu po piwo lub wódkę.Wystarczy że wyjdzie z domu do garażu czy gdziekolwiek poza dom i jak wraca już jest po piwie.Mam wrażenie że wystarczy mu jedno piwo by już mówił podniesionym tonem głosu.Wiem że ma problem (raczej razem go mamy),pochowane butelki mam schowane w szafkach.Nie wiem co robić kocham go ale czuję że mam dość,zawiódł mnie w małżeństwie .

Witam,

Zgłoszenie sprawy do wymienionej przez Panią komisji spowoduje podjęcie przez komisję działań polegających na stwierdzeniu, czy mąż jest uzależniony i skierowaniu go do leczenia bez zgody w poradni leczenia uzależnień lub na odpowiednim oddziale szpitalnym.

Niezależnie od tego, czy mąż deklaruje chęć leczenia, sama indywidualnie może Pani skorzystać z pomocy terapeuty w poradni leczenia uzależnień, gdzie prowadzone są także grupy dla członków rodziny osoby, która jest uzależniona od alkoholu.