Jak pomóc bliskiej osobie radzić sobie z brakiem zaufania?

Witam brat mojego narzeczonego trafił do więzienia przez dwóch najlepszych przyjaciół był niewinny i nie był tam długo ale od tego czasu nie potrafi nikomu zaufać nie ufa nawet sam sobie do tego nie potrafi wzbudzić w sobie innych uczuć nic obojętność nie zgodził się na wizytę u psychologa i jestem jedyną osobą która o tym wie i kompletnie nie wiem jak mu pomóc

Dzień dobry. Opisana sytuacja wskazuje, że Pani znajomy ma powody, by nie ufać ludziom. Proszę mu jednak spróbować przedstawić sytuację z drugiej strony: ma powody, by czuć się w życiu komfortowo. Tym powodem jest on sam. W pójściu do psychologa nie ma niczego, co go zmusza do podjęcia dłuższej współpracy. Może zdoła go Pani namówić na próbę, czyli jedną wizytę? Oczywiście, wnioskuję, że jest Pani dla niego wsparciem. Przypominam jednak, że nie we wszystkim mogą nam pomóc znajomi, przyjaciele, krewni. Czasem jest to dla nich zbyt kosztowne w sensie emocjonalnym. Gdyby okazało się, że jednak propozycja jednej konsultacji nie powiedzie się, proszę pomyśleć o tym, aby Pani skorzystała z pomocy specjalisty, który znając więcej szczegółów, będzie w stanie zaproponować coś więcej, niż ja na podstawie krótkiego opisu. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam,

zalecane jest wsparcie specjalistyczne, z pomocą psychoterapeuty łatwiej będzie rozwiązać problem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, Pani znajomy utracił zaufanie do ludzi w związku z tym co go spotkało w przeszłości. Zrozumiałe, że jest ostrożny jeśli chodzi o kontakty, ponieważ poniósł wysoką cenę, nie spodziewał się takiego zachowania po osobach z którymi się przyjaźnił. Trudno jest później zaufać, ponieważ tracimy wiarę w ludzi a także we własną umiejętność oceny. Pani znajomy, jeżeli będzie chciał, warto aby skorzystał z pomocy psychologicznej. Proszę spytać, jak może Pani pomóc. Czasem wystarczy obecność bliskich osób, a na odzyskanie równowagi potrzebny jest czas. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

Chciałaby Pani pomóc szwagrowi, ale zastanawia się Pani jak. Jak dokładnie było z tą wizytą u psychologa? Był umówiony, ale nie poszedł? W ogóle nie chciał o tym rozmawiać? itp. Jest wiele pytań, które mogłabym zadać, aby dokładniej poznać sytuację. Na pewno warto z nim jeszcze o tym porozmawiać. Wizyta u psychologa/psychoterapeuty wydaje się być niezbędna przy takich trudnościach, jakie Pani opisała. Może warto zaproponować, że pójdzie Pani z nim na wizytę? Rozmowa + wsparcie.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA