Jak pomóc bliskiej osobie stworzyć związek?

Jak mam poradzić sobie z trudną sytuacją w związku, a dokładnie pomoc mojej dziewczynie która była ofiarą nekania, najgorsze ze została wykorzystana w bardzo okrutny sposób(trwało to bardzo dlugo-wykorzystywal szantaż) przez to ma problem z okazywaniem uczuć i bliskoscia. Bardzo chcę że mną być by się wszystko ułożyło-mowi nawet o założeniu rodziny-jak jej pomóc i tym samym sobie ?

Witam Pana
Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie.
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Przykrości, które spotkały Pana dziewczynę, przyniosły jej wiele
cierpienia, odcisnęły w jej duszy piętno i zabrały całą radość życia.
Nic dziwnego, że po tak traumatycznych doświadczeniach
Pana dziewczyna reaguje lękiem i nie może nikomu zaufać.
Jej zachowanie jest reakcją obronną przed zranieniem.
Przeżyty uraz może stanowić blokadę, którą bez pomocy
specjalisty trudno przekroczyć.
Dlatego zachęcam Pana dziewczynę do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pana dziewczynie odzyskać równowagę
wewnętrzną, odbudować pozytywny obraz siebie,
wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz odbudować zaufanie
do świata, do ludzi i do nowego partnera, dzięki czemu odnajdzie
sens własnego istnienia i będzie mogła rozpocząć nowy etap
w życiu i stworzyć stabilny, satysfakcjonujący związek..
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, takie doświadczenia jak długotrwałe nękanie, szantaż pozostawiają ślad, Pana dziewczyna może odczuwać lęk przed zaangażowaniem w związek, aby nie pozwolić na kolejne zranienie. Aby odzyskać równowagę, zaufanie, potrzebny jest czas. Ważne być wsparciem, być obecnym. Najlepiej skorzystać z pomocy psychologa, terapii par lub indywidualnej, jeżeli Pana dziewczyna wyrazi zgodę na taką formę pomocy. Przesyłam link gdzie znajdzie Pan placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/, lub skorzystać z pomocy prywatnie.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl