Jak pomóc bliskiej osobie uzależnionej od alkoholu?

Mój ojciec jest alkoholikiem.Pije codziennie, lub prawie codziennie, robiąc max 1 dzień przerwy. Pije najtańsze wina w ilości co najmniej 4 szt. dziennie. Jest przy tym fizycznie bardzo słaby,szybko się męczy, ale jednocześnie bardzo agresywny, wulgarny, złośliwy i głośny. Chcę mu pomóc,ale jakakolwiek chęć pomocy jest przez niego odrzucana. Proszę o informację,jak długo ojciec bez żadnej pomocy będzie żyć, czy istnieje jakaś możliwość by szybko bez Jego zgody skierować go na leczenie

Witam, proszę skorzystać z pomocy ośrodka leczenia uzależnień (np. http://www.cm-lancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=88&strona=1&prywatnosc=tak). Proszę się zastanowić czy nie chciałaby Pani również skorzystać z pomocy psychologicznej dla rodzin osób uzależnionych. Poddanie się leczeniu odwykowemu jest dobrowolne. W pewnych przypadkach osoby uzależnione od alkoholu mogą zostać zobowiązane do poddania się terapii (doprowadzenie do rozkładu życia rodzinnego, systematyczne zakłócanie porządku publicznego, uchylanie się od pracy). Decyzję podejmuje sąd. Może Pani zgłosić się do Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (ulica Mickiewicza 2, 37-100 Łańcut Tel: 17 225 26 79), która powinna stwierdzić czy takie leczenie jest wskazane. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Nie ma takiego przelicznika ile osoba nadużywająca alkoholu będzie żyła. Jedną z pułapek na które jest narażone najbliższe otoczenie to ponoszenie kosztów ekonomicznych i emocjonalnych w związku z piciem takiej osoby. Proszę niezależnie od decyzji Pani ojca zgłosić się do poradni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia. W takich miejscach udzielają pomocy bliskim osób nadużywających alkoholu. Nauczy się tam Pani co robić a czego nie robić wobec swojego ojca (żeby nie ponieść zbyt dużych kosztów). Odpowiadając na Pani pytanie z końca postu może Pani w urzędzie miasta złożyć wniosek do komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Komisja może zobowiązać Pani ojca do leczenia odwykowego. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/