Jak pomóc bliskiej osobie w radzeniu z emocjami?

Witam . Chciałbym pomóc mojej dziewczynie. Od kiedy pamieta czyli od kiedy była dzieckiem ma ciągle jakieś obawy nie to że ciągle przez cały dzień ale przychodzą takie chwile że zamartwia się i tak jak to ona mówi nie umie cieszyć się życiem . Mówiła mi że ma często tak że chce być sama jak już jest sama to jej smutno że nikogo przy niej nie ma szczególnie mnie . Ciągle ma jakieś obawy. Teraz ma okazję jechać do Włoch z przyjaciółką na 5 dni i ona nie wie czy jechać bo nie wie czy będzie się jej podobać i czy będzie tam szczęśliwa. Namawiałem ja mówiłem żeby jechała i się zresetowała i wypoczęła. Ona nie może usiąść tak po prostu i się zrelaksować widzę po niej że ma ciągły natłok myśli . Chce jej bardzo pomóc ale nie wiem jak. Myślałem żeby do psychologa poszła bo może ma jakąś fobie z dzieciństwa gdzie w przeszłości wywołało na niej to duże emocje i teraz tak się z nią dzieje . Ona też nie wie czemu tak ma. Jest bardzo i teligentna osoba , studiuje logopedię i ma 21 lat.

Witam, ma Pan dobry pomysł aby porozmawiać z dziewczyną o skorzystaniu z pomocy psychologicznej. Warto aby porozmawiała z psychologiem.
Pozdrawiam