Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc bliskiej osobie z zaburzeniami dwubiegunowymi?

Witam, Mój chłopak ma zaburzenia dwubiegunowe, oraz jak sam twierdzi jest niestabilny uczuciowo/emocjonalnie - czyli nawet gdy sam chce utrzymac z kimś więź, ona wygasa sama z siebie. Ostatnio właśnie był taki moment, gdy wszystko było dobrze, aż nagle stracił chęć na wszystko. Warto też dodać, że przed tym zdarzeniem odbył długi pobyt w Chinach (3 tygodnie rozłąki), a po powrocie ma niesamowitne zaległości i brakuje mu czasu. Związek w dodatku jest na odległość i jeszcze się nie spotkaliśmy.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry, sytuacja którą Pan opisuje wymaga pogłębionej diagnozy psychologicznej. Warto udać się na konsultację do psychologa, aby ustalić, jakie faktyczne jest podłoże braku utrzymywania relacji u partnera. W zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych mogą występować trudności w bliskich relacjach z innymi, co związane jest z nawracającymi zaburzeniami nastroju i aktywności w postaci podwyższenia nastroju i wzmożonej energii, a następnie obniżenia nastroju i spadku energii. Warto również porozmawiać z partnerem, bo być może długotrwały pobyt za granicą wpłynął na to, że brakuje mu czasu. Pozdrawiam.

0

W przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej konieczne jest leczenie psychiatryczne, Warto tez włączyć do tego psychoterapię.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy