Jak pomóc bliskiej osobie ze schizofrenią?

Dzień dobry mój wujek od niedawna dziwnie się zachowywał wykryto u niego objawy schizofrenii niezróżnicowanej trafił więc do zakładu psychiatrycznego gdzie został poddany badaniom jego objawy są następujące: był nieufny, nie ufał nawet swojej matce ,był agresywny,miał omamy mówił np że mu wytno nerki itp brał on również nieodpowiednie leki np Thicodine ,przedawkowywał je oraz brał narkotyki. W zakładzie przebywał 4 miesiące gdy został wypuszczony wyglądał o wiele lepiej był grubszy zaczął rozmawiać z rówieśnikami oraz jego stan się poprawił jednak nadal nie ufał swojej matce co u niego zauważyłam to to że niestety ale miał w kieszeni właśnie te leki Thicodin od których to wszystko się zaczęło przez to zaczęłam się bać że to znowu może powrócić ta choroba boję się że znowu zacznie się to co było lęki , omamy i inne objawy jego choroby. Najgorsze jest to że on nie ma zakodowane w głowie to że robił źle biorąc te leki i narkotyki z, myśli także że wcale nie był chory i że nie robił źle Proszę o pomoc i jak najszybszą odpowiedź bo nie wiem co mam robić i jeszcze pragne wspomnieć że w tym zakładzie próbował się zabić(powiesić na sznurówce.To tyle prosze o pomoc.

Dzień dobry! Pani wujek powinien być w stałym kontakcie z psychiatrą w przyszpitalnej poradni, który powinien kierować jego dalszym leczeniem. Jeżeli objawy wytwórcze się pojawią ponownie, niestety potrzebna będzie kolejna hospitalizacja.