Jak pomóc bliskiemu uzależniononemu od alkoholu?

Moj brat od 10 lat pil alkohol dzień w dzień upijal sie nie pracował . 10 dni temu wylądował w szpitalu i przestał pic . Czy jest szansa ze nie wróci do tego ? Na odwyk nie chce iść Jest klembkiem nerwów . Bardzo mu ciężko codziennie toczy walkę .

Witam, proszę porozmawiać z bratem. Niezbędna jest pomoc specjalistyczna. Proszę skontaktować się z ośrodkiem leczenia uzależnień, również Pani uzyska pomoc oraz informację jak najlepiej pomóc bratu.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka