Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc bliskiemu z depresją?

Moja dziewczyna choruje na depresje. Przeczytalem mase artykułów o tym. Ale czy moga mi panstwo doradzic jak mam sie zachowywac. Ona po prostu ma mnie dosc tego ze jestem tego ze pytam ze oddycham chyba tez nie lubi. Kocham ja i nie chce sie rozstawac. Bierze leki od 8 dni ale jest tak negatywnie nastawiona na milosc i uczucie ze nie wyrabiam.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam, przede wszystkim gratuluję postawy bycia z osobą chorą i chęć pomocy jej. Z Pana strony partnerka będzie potrzebowała morza cierpliwości, wyrozumiałości i empatii. Jest to bardzo trudne, ale zarazem niezwykle potrzebne dla tej osoby. Pomocna jest też psychoterapia dla osoby w depresji, a dla Pana też przydałoby się wsparcie, bo Panu również nie będzie łatwo w tej sytuacji. Życzę powodzenia!

0

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podzielenia się z Panem, że ucieszyło mnie, że z taką troską i ciepłymi uczuciami chce Pan pomóc/pomagać i wspierać w chorobie. Miłość to uczucie, które daje siłę do radzenia sobie z trudnościami/wyzwaniami/chorobą.

Objawy stanu depresyjnego są zaburzeniami nastroju. Chciałabym, żeby Pan wiedział, że depresja zniekształca Pana Dziewczyny spojrzenie na rzeczywistość, a to przejawia się tym, że Pana Dziewczyna myśli, że przestała pana kochać, a z drugiej strony potrzebuje Pana obecności, miłości i troski. To tak paradoksalnie, odpycha Pana i potrzebuje..., tak więc ważnym jest by nie brał Pan personalnie uwag, by również zadbał Pan o siebie.

To obniżenie nastroju powoduje, że Dziewczyna postrzega Świat i Ludzi w ciemnych barwach i przestała cieszyć się życiem. Na szczęście ten stan można zmienić dzięki specjalistycznej pomocy farmakologicznej i psychoterapeutycznej.

Podsumowując, przez samą obecność, troskę i miłość jest już Pan dużym wsparciem dla Pana Dziewczyny. Z mojej strony, zachęcałabym Pana, by zainspirować Dziewczynę do rozważenia podjęcia psychoterapii, co poprawiłoby z farmakoterapią skuteczność leczenia.

Z przesłaniem dla Państwa Tego, Co jest Wam najbardziej teraz potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy