Jak pomóc bratu choremu na schizofrenię?

mama piła.gdy sebastian miał 13 lat wzięłam to pod opiekę jako rodzina zastępcza.nie chciał się uczyć,wagarowal itd ale nie miałam ż nim większych problemów. czasem godzinami tluklam do głowy tlumaczenie zlego jego zachowania.moze to spowodowało że teraz ma prawdopodobnie schizofrenie paranoidalna .mieszkam w Holandii ,wrzuciłam brata z domu bo nie sądziłam sobie z jego urojeniami ,nic nie robieniem.czy źle zrobiłam?on nie ma pieniedzy ,jest bezdomny i nie chce wrócić do pl się leczyć a tu ube

Proszę poszukać pomocy w Holandii. Na pewno sa tam organizacje, pomoc społeczna, które pomagaja w takich sytuacjach, poradzą co zrobić bo znaja realia lokalne.

Byś może jest szansa leczenie bezpłatne, albo inne dotarcie z pomoca dla niego.

Może w pierwszej kolejności warto poszukać wsparcia czy porady tutaj? Może poradzą co dalej robić?

http://barka.org.pl/content/de-pers-polak-potrzebie-psychicznej-szuka-pomocy-0

Pozdrawiam

Edyta Szafran, terapeuta uzależnień

edyta,szafran@vp.pl

Dzień dobry, warto pomyśleć o przymusowym leczeniu dla brata. Leczenie psychiatryczne daje spore szanse na powrót do pewnego poziomu funkcjonowania czyli np. Pacjent może podjąć pracę, samodzielnie o siebie dbać. Czasami wymaga długoterminowego pobytu w szpitalu. Niestety bezdomność pozwala mu unikać leczenia i żyć w urojeniach.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam serdecznie,

Osoby chore zarówno somatycznie jak i psychicznie potrzebują wsparcia najbliższych. Warto poważnie rozważyć leczenie brata w szpitalu psychiatrycznym. Proszę rozejrzeć się w Holandii - na pewno zostanie Pani udzielona odpowiedź i wskazane miejsce, gdzie można mu pomóc.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA