Jak pomóc bratu w atakach agresji?

Witam.Mój brat przebywa obecnie na leczniu w szpitalu psychiatrycznym.Trafił tam z powodu agresji ( zaatakował koleżankę i nauczycielkę) . Ma również zespół Downa. W szpitalu było z nim bardzo ciężko , nie chciał jeść , również był agresywny.Po 3 tygodniach lekarze podjęli decyzje o wypisaniu. Tego samego dnia zaatakował mamę i mnie. Po dwóch godzinach od wypisania znowu trafił na oddział. Obecnie sytuacja wygląda tak , że znowu chcą go wypisać twierdząć , że nie będzie u nich mieszkał . A jego stan tak naprawdę nie poprawił się .. Podczas odwiedzin zaatakował tatę , jest agresywny wobec personelu. Co możemy zrobić w takiej sytuacji .? Czy mają prawo znowu go wypisać ? Narażając innych i jego samego .. Mama jest załamana , sama nie poradzi sobie z nim w domu . Co mamy robić .? :(

Witam,
To bardzo przykra i trudna sytuacja, serdecznie współczuję Pani i Pani rodzinie. Czy w szpitalu psychiatrycznym postawiono bratu jakąś diagnozę? Zespół Downa raczej nie tłumaczy agresji - czy brat jest dodatkowo na coś chory? Powinien też zostać przebadany somatycznie, aby lekarz prowadzący miał pełny obraz jego stanu fizycznego i psychicznego. Potem warto poszukać lekarza (psychiatry, neurologa?), który pomoże dobrać odpowiednie, wyciszające brata leki. W jego przypadku raczej psychoterapia nie wchodzi w grę. Istnieją w Polsce ośrodki, które przyjmują osoby chore na pobyt stały, jest tam zapewniona stała opieka lekarska i pielęgniarska.
Serdecznie pozdrawiam,
Beata Kot

Dzień Dobry Pani,

Proponuję szczerą i otwartą rozmowę z lekarzem prowadzącym z prośbą
o pomoc co i jak można zrobić, by zadbać o bezpieczeństwo Brata i Rodziny.
Zawsze jest rozwiązanie...

Życzę Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com