Jak pomóc bratu ze swoimi fobiami?

po krótce mój brat skończy 33 w sierpniu jest w zwiazku nieformalnym z starszą kobietą od niego któa ma już dzieci dorosłe i dwójkę przed 18 żyją w2 zwiazku już pare lat wszystko było oki do momentu jak coś nagle się z nim stało nagle zaczoł się bać wszsytkiego twierdzi że chca go zabić co jest nie prawdą boi się wychodzić z domu dzisiaj nawet bał się wsiąśc do taksówki ponieważ jechał do szpitala psychiatrycznego z którego wypisał sie na własne żadanie ,ale dzisiaj wrócił jest w złym stanie psy

Jeśli brat wypowiada treści, które najprawdopodobniej maja podłoże urojeniowe, konieczne będzie podjęcie stałego leczenia. Uzyskanie poprawy i wycofania objawów jest jak najbardziej możliwe, niezbędne jednak jest podjecie farmakoterapii i psychoterapii. Jeśli brat nie chce hospitalizacji całodobowej, warto pomyśleć także o pobycie na Oddziale Dziennym (pobyt połowę dnia i powrót do domu). Codzienna psychoterapia i pomoc lekarska, wsparcie ze strony specjalistów i terapeutów powinno pomóc poradzić sobie z objawami i wrócić do satysfakcjonującego funkcjonowania bez lęku. Na Śląsku funkcjonuje kilka placówek świadczących podobne usługi (w tym m. in w Bytomiu, Siemianowicach Śląskich, Katowicach i in. ). Na Dzienny Oddział Psychiatryczny potrzebne będzie skierowanie wystawione przez lekarza psychiatrę. Zależnie od liczby miejsc przyjęcie może być szybkie lub tez trzeba będzie ustalić termin. W tym czasie jednak warto skonsultować się z lekarzem psychiatra i podjąć farmakoterapię od razu. Zachęcam do zdecydowanego działania i wspierania brata w podjęciu leczenia.

Witam Pana
Fobia społeczna całkowicie dezorganizuje życie,
utrudnia normalne funkcjonowanie,
nie pozwala skupić się nad tym co ważne
i wywołuje niemiłe emocje, zabierając
tym samym całą radość życia.
Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach
z innymi ludźmi stale doświadcza obezwładniającego
lęku i nieustannie przeżywa katusze.
Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś
sytuacji towarzyskiej czy nawet zwykłej rozmowy
napełnia ogromnym lękiem.
Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne oraz nieumiejętność odpoczywania.
Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Jednak zaburzenia lękowe, w tym fobia społeczna,
są w pełni uleczalne.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć nerwicę lękową
i fobię społeczną należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam brata do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
nerwicy lękowej
i fobii społecznej , ale również
dociera się do przyczyny problemu i znajduje się
sposób jego rozwiązania.
Gdyby brat chciał porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl