Jak pomóc braty, którego dręczy żona?

Brat jest dreczony przez żonę która wymyśla dziwne rzeczy nie wytrzymuje dziś chciał popełnić samobójstwo! Co możemy zrobić proszę o pomoc lub telefon?

http://www.niebieskalinia.pl/

i tam po prostu porozmawiać o sytuacji i poprosić o poradę co dalej i jak. Pracuja tam doświadczeni profesjonaliści. Rozmowa nie jest prowadzona "twarza w twarz" co z pewnością będzie łatwiejsze.

Proszę uświadomić bratu, że nie jest wyjątkiem. Przemoc psychiczna (czy też fizyczna) dotyczy wielu mężczyzn. Stykam się z tym zarówno w pracy jak i w dalszym otoczeniu. I to, że nikt z profesjonalistów na pewno! nie będzie zdziwiony! To ważne, bo wielu mężczyzn ma opory przed proszeniem o rade czy pomoc w takiej sytuacji.

W związku z próbą samobójczą radzę jak najszybciej skontaktowac się z lekarzem psychiatrą. Być może potrzebna jest bratu pomoc farmakologiczna. Proszę tego nie lekceważyć!

Witam, jeżeli potrzebują Państwa pomocy, rozmowy mogą skorzystać z telefonu zaufania: przeciwdziałanie przemocy w rodzinie http://www.niebieskalinia.pl/, dodatkowe kontakty http://www.samobojstwo.pl/
Proszę nie zwlekać. Próby samobójcze to wołanie o pomoc, sygnał że osoba nie radzi sobie samodzielnie z problemami. W momencie wysokiego ryzyka popełnienia samobójstwa, Pani brat może zgłosić się do szpitala psychiatrycznego. Ważne aby w tym czasie przebywał w miejscu, gdzie będzie pod opieką i obserwacją. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy może skorzystać z konsultacji online lub telefonicznie.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl