Jak pomóc chłopakowi choremu na depresję?

Moj chlopak ma depresje. Jestem z nim kilka miesiecy. Przed zwiazkiem wiedzialam o jego problemie, ale nie sadzilam, ze bedzie to tak ciezkie. Nie chce powiedziec z jakiego powodu ja ma. Nie wiem jak mam z nim rozmawiac. Mowi ze nie jest szczesliwy, nie przejmuje sie moimi problemi. Nie chce chodzic do specjalisty, bo twierdzi, ze kiedys byl i to nic nie dalo. Chce mu pomoc, ale nie wiem jak.

Pozdrawiam

Jeśli chłopak ma stwierdzoną depresję , to powinien być pod opieką specjalisty. Jest to choroba, w której są lepsze i gorsze okresy i te lepsze mogą być złudne,że wszystko jest ok. Ale być może nie jest to depresja, tylko były jakieś okresowe wahania nastroju...Dobrze byłoby to wyjaśnić. - chociażby rozmawiając z lekarzem pierwszego kontaktu...
Zapraszam też do przeczytania artykułu na mojej stronie http://pomocpsycholog.pl/blog/czy-smutek-to-depresja - może coś pomoże.
Pozdrawiam

Witam Panią
Depresja jest w pełni uleczalna.
Aby jednak Pani chłopak mógł cieszyć się każdym dniem
swojego życia i czerpać z niego to, co najlepsze,
potrzebna jest jego zgoda na terapię oraz chęć zmiany.
Jeżeli uda się Pani przekonać chłopaka i namówić
do podjęcia psychoterapii, to można spodziewać się
pozytywnego rozwiązania problemu.
Jednak nie wystarczy pójść jeden raz od niechcenia.
Aby terapia przyniosła efekty, konieczne są
np. cotygodniowe spotkania przez kilka miesięcy.
Zachęcam Pani chłopaka do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie