Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc chłopakowi, który pali marihuanę i bierze dopalacze?

Witam, mam 20 lat. Od pół roku spotykam się z chłopakiem. Na początku bardzo się starał zabiegał częściej się widywaliśmy. Po jakimś czasie wszystko ostygło. Ukradkiem zdobyłam jego hasło do portalu społecznościowego o czym on nie wie, i dowiedziałam się, że pali marihuanę i czasami również bierze dopalacze. Ostatnio zrobiłam mu niezapowiedzianą wizytę na co bardzo się obruszył i od tego czasu mamy ciche dni. Co zrobić on nie chce ode mnie pomocy a mi na nim zależy. Proszę o radę
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Bezsenność

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Nie pochwalam tego, że bez wiedzy partnera zalogowała się Pani na jego profil na jednym z portali społecznościowych. Nie powinna tego Pani robić. Jednak stało się jak się stało. Dowiedziała się Pani, że Pani chłopak ma problem z marihuaną i bierze dopalacze. Jak może mu Pani pomóc? Widać, że chłopak ma coś do ukrycia, skoro zareagował gwałtownie na Pani niezapowiedzianą wizytę. Warto z nim spokojnie porozmawiać i spróbować uświadomić mu niebezpieczne skutki zażywania środków psychoaktywnych. Nie wiem, jak długo Pani partner zażywa dopalacze i pali „trawkę”, ale konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne. Może warto byłoby mu zasugerować konsultację z psychologiem? Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry Pani,

Może Pani jedynie zainspirować do podjęcia terapii Pani Chłopaka, jednak potrzebna jest ku temu Jego gotowość.

Z mojej strony, proszę w tym zadbaniu o Pani Chłopaka, nie "zgubić" samej siebie...

Życzę Pani pomyślności, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy