Jak pomóc chłopakowi, który pali marihuanę i bierze dopalacze?

Witam, mam 20 lat. Od pół roku spotykam się z chłopakiem. Na początku bardzo się starał zabiegał częściej się widywaliśmy. Po jakimś czasie wszystko ostygło. Ukradkiem zdobyłam jego hasło do portalu społecznościowego o czym on nie wie, i dowiedziałam się, że pali marihuanę i czasami również bierze dopalacze. Ostatnio zrobiłam mu niezapowiedzianą wizytę na co bardzo się obruszył i od tego czasu mamy ciche dni. Co zrobić on nie chce ode mnie pomocy a mi na nim zależy. Proszę o radę

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie pochwalam tego, że bez wiedzy partnera zalogowała się Pani na jego profil na jednym z portali społecznościowych. Nie powinna tego Pani robić. Jednak stało się jak się stało. Dowiedziała się Pani, że Pani chłopak ma problem z marihuaną i bierze dopalacze. Jak może mu Pani pomóc? Widać, że chłopak ma coś do ukrycia, skoro zareagował gwałtownie na Pani niezapowiedzianą wizytę. Warto z nim spokojnie porozmawiać i spróbować uświadomić mu niebezpieczne skutki zażywania środków psychoaktywnych. Nie wiem, jak długo Pani partner zażywa dopalacze i pali „trawkę”, ale konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne. Może warto byłoby mu zasugerować konsultację z psychologiem?
Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Może Pani jedynie zainspirować do podjęcia terapii Pani Chłopaka, jednak potrzebna jest ku temu Jego gotowość.

Z mojej strony, proszę w tym zadbaniu o Pani Chłopaka, nie "zgubić" samej siebie...

Życzę Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com