Jak pomóc chłopakowi mającemu problem z alkoholem?

jestem z chłopakiem od 6 lat, mieszkamy w londynie, pije odkąd się poznaliśmy, jego całe młodzieńcze życie polegało jak on to nazywa ,,melanżach,, Matka się nie interesowała, układała sobie na nowo życie z innym facetem. Oczywiście twierdzi, że nie ma problemu z alkoholem, że jeśli tylko zechce może przestać pić kiedy chce. Bardzo go kocham bo jest fantastycznym człowiekiem lecz jego picie tak strasznie rani. Praktycznie nie ma dnia aby nic nie pił. Przynajmniej raz w miesiącu ma kilkudniowe up

Witam,

Proszę Pani związek z osobą uzależnioną sprawia, że wszystko kręci się w okół uzależnienia. Jeśli Pani partner pije, to nie pomoże mu Pani, jeśli on nie chce.
Jedyne co może Pani zrobić, to zająć się sobą. Proszę zastanowić się nad własną terapią, jest wiele opcji: terapia dla osób współuzależnionych, terapia indywidualna lub grupowa.
Czego Pani nie popsuła, tego Pani nie naprawi.

Dzień dobry,
Niestety, gdy Pani chłopak nie widzi problemu, niewiele może Pani zrobić, gdyż dla niego wszystko jest ok - więc nie chce zmian. Jedyne co może Pani zrobić to znależć ośrodek leczenia uzależneń w okolicy, napisać adres, numer telefonu, wręczyć chłopakowi.
Pozdrawiam serdecznie!